Les všemi smysly

Mgr. Vladislava Holásková

• Natálie Dočková
  • Mgr. Vladislava Holásková

Ve středu 14. září jsme s dětmi navštívili myslivce Káju, která pro nás měla připravené téma - Les všemi smysly. Děti poznávaly podle obrysů lesní zvířátka, viděly a mohly si sáhnout na kožešinu lišky, v neposlední řadě také čelist divočáka, paroží jelena a mnoho dalšího. Již jsme se seznámili s lesem zrakem a hmatem. Následoval čich, kdy si děti poslepu přivoněly k různým “částem lesa” a zkoušely hádat, co to vlastně cítily. Škrabošku si z očí nesundaly, uvelebily se na polštářek a poslouchaly zvuky lesních zvířat. A zbýval nám poslední smysl, kterým je chuť. Čekala nás ochutnávka - jak jinak než naslepo. Děti si zkusily, co lesní zvířátka jedí, avšak né každý se odvážil ochutnat. Ovšem po sladkých žížalách se mohli utlouct všichni do jednoho. Mysliveckému spolku tímto děkujeme.